ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13385260
*
nr 1338 5260
Spegel
reliefram, 1900-tal, 56x49 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 juli 2020
kl 20:59:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/7 17:38:27
1
300 kr
16/7 20:40:12
2
250 kr
16/7 20:40:12
1
300 kr (Budbetjänt)
27/7 03:02:23
3
500 kr
27/7 09:08:51
1
400 kr
27/7 09:08:51
3
450 kr (Budbetjänt)
27/7 13:24:44
4
Vinnande bud
27/7 19:23:40
4
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: reliefram spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1338 5260
Spegel
reliefram, 1900-tal, 56x49 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 juli 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/7 17:38:27 | 1 | 300 kr |
16/7 20:40:12 | 2 | 250 kr |
16/7 20:40:12 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
27/7 03:02:23 | 3 | 500 kr |
27/7 09:08:51 | 1 | 400 kr |
27/7 09:08:51 | 3 | 450 kr (Budbetjänt) |
27/7 13:24:44 | 4 | Vinnande bud |
27/7 19:23:40 | 4 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: reliefram spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27